19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Trnava: Poslanci budú rokovať o parkovaní i sadzbe dane za exteriérové sedenia

Júnová schôdza Mestského zastupiteľstva v Trnave sa bude ako nosným bodom zaoberať návrhom všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Je uceleným riešením parkovacej politiky na území mesta, ktorá zahŕňa a spoplatňuje všetky mestské štvrte a lokality. Rozdelené sú do mnohých rezidentských zón. Program rokovania zverejnila radnica.

Poslanci by sa tiež mali zaoberať spoplatnením verejného priestranstva pod exteriérovými sedeniami, návrh na sadzbu miestnej dane je 0,20 eura/m2/deň. Prerokujú podnet na konanie vo veci ochrany verejného záujmu a zamedzenia rozporu záujmov. Poslankyňa Ľubica Horváthová podľa poslaneckého podnetu na aprílovom zasadnutí zastupiteľstva pri rokovaní o územnom pláne mesta pri parcele na uliciach Dúhová/Átriová ako bezpodielová spoluvlastníčka nehnuteľnosti neohlásila vo veci osobný záujem, ako určuje zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.

V programe je aj petícia proti výstavbe bytového domu Botanica a informatívna správa z procesu výberu projektov obyvateľmi Plánuj mesto – posuň mesto. Program rokovania má 13 bodov, bod majetkových záležitostí spolu 28 položiek.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x