23.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Slovenské mená sa vracajú: Vo Zvolene je tisícim dieťaťom v nemocnici Júlia

Nemocnica vo Zvolene privítala tento týždeň tohtoročné tisíce bábätko. Je ním dievčatko, ktorému rodičia dali meno Júlia. V tomto roku však v tejto stredoslovenskej nemocnici prevláda silnejšie pohlavie, keďže chlapcov sa na gynekologicko-pôrodníckom oddelení narodilo o 19 viac.

Slovenské mená sa vracajú: Vo Zvolene je tisícim dieťaťom v nemocnici Júlia


      „Tisíci pôrod prišiel tento rok neskôr ako pred rokom. Celkovo evidujeme mierny pokles v počte pôrodov, čo považujeme za prirodzený dôsledok pokračujúcej pandémie. Zvládli sme aj pôrody mamičiek s koronavírusom, všetky bábätká však boli negatívne,“ uviedla pre TASR námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Stanislava Píšová.
      Slovenské mená sa podľa nemocnice znovu vracajú na prvé miesta rebríčka. Vo zvolenskej prevládajú u dievčat mená ako Nina, Ema, ale rodičia sa vracajú k menám ako Alžbeta či Hana. Z chlapčenských mien prevládajú Jakub a Tomáš, dobiehajú ich však Juraj a Ján.
      Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Zvolen pripravuje veľkú rekonštrukciu pôrodnej sály. „Pre rodičky prinesie viac súkromia a komfortu počas pôrodu, pri zachovaní vysokého medicínskeho štandardu a bezpečnosti pre matku aj dieťa. Našim cieľom je vybudovať pôrodné izby, kde rodička v súkromí a v sprievode partnera absolvuje celý pôrod,“ pripomína Píšová.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články