21.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Rozhodnutie v disciplinárke voči sudcovi Michalovi S. má byť 3. apríla

Najvyšší správny súd (NSS) SR vyhlási rozhodnutie v disciplinárke vedenej proti sudcovi Okresného súdu (OS) Bratislava V Michalovi S. v pondelok 3. apríla. Informovala o tom predsedníčka disciplinárneho senátu Viola Takáčová. Na štvrtkovom ústnom pojednávaní bolo dokazovanie skončené, prednesené boli aj záverečné reči.

Pôvodne mal súd rozhodnúť vo štvrtok popoludní. „Senát potrebuje ďalší časový priestor na poradu a prijatie rozhodnutia,“ zdôvodnila Takáčová. Sudca sa mal podľa disciplinárneho návrhu dopustiť pri svojej rozhodovacej činnosti viacerých prieťahov i neetického správania. V súčasnosti má dočasne pozastavený výkon funkcie. Podnikateľ Marian K. ho mal v komunikácii cez aplikáciu Threema označovať pojmom „Slimák“. Predsedníčka OS Bratislava V Anna Križáková, ktorá podala disciplinárny návrh, hovorila v súvislosti s Michalom S. o masívnej povahe porušených povinností sudcu. Hrozí mu vyzlečenie z talára.

Žiadny zo stíhaných skutkov nie je podľa Michala S. závažným disciplinárnym previnením nezlučiteľným s vykonávaním funkcie sudcu. Zároveň upriamil pozornosť na neprimeranú dĺžku konania. Priznal, že došlo z jeho strany k nevyhotoveniu niektorých rozhodnutí v zákonnej lehote. Zdôvodnil to zdravotnými problémami. Hovoril o šikane voči jeho osobe. „Spor sa začal v období zmeniek Mariana K., v čase, keď disciplinárne obvinený nerozhodol o zmenke tak, ako si to predstavovalo vedenie súdu,“ zdôraznila obhajkyňa Michala S. Gabriela Sobolovská.

NSS SR spojil štyri disciplinárne návrhy do spoločného konania v záujme hospodárnosti. Okrem Križákovej podala disciplinárny návrh aj sudcovská rada pri OS Bratislava V.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x