11.5 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Poslanci by sa mali DNES od rána venovať pandemickému zákonu

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili 13. deň 48. schôdze NR SR hlasovaním o viacerých návrhoch zákonov. Zídu sa opäť v piatok (12. 11.). Od rána od 9.00 h by sa mali venovať vládnemu návrhu na novelizáciu zákonov v súvislosti s treťou vlnou pandémie.
      Vládnemu návrhu sa poslanci venujú v skrátenom legislatívnom konaní. Vo štvrtok novelizáciu posunuli do druhého čítania. Počas piatka by mali o návrhu aj definitívne rozhodnúť.
      Novelizácia hovorí o možnosti, že by sa mal zamestnanec pri vstupe do práce preukázať očkovaním proti ochoreniu COVID-19, potvrdením o prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledkom testu. Vyžadovať by sa to mohlo aj v prevádzkach. Osobu, ktorá odmietne preukázať svoju totožnosť, by nemali vpustiť do prevádzok či na hromadné podujatie. Legislatívny návrh hovorí aj o ďalších zmenách, týkajú sa napríklad pandemickej PN, ale i pokút, ak niekto urazí zdravotníkov, sfalšuje COVID pass alebo ohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články