16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Piešťany: Súčasťou Festivalu letectva budú nočná letecká šou a detské atrakcie

Nočná letecká šou a detské atrakcie sú jedným z nosných programov Festivalu letectva, ktorý sa uskutoční v Piešťanoch 20. a 21. mája. TASR o tom informoval Samuel Ďuriš zo Slovenskej leteckej agentúry.

Ako doplnil, chýbať nebude dronová, laserová, svetelná či pyrotechnická šou. „Do Piešťan sa aj tento rok podarilo dotiahnuť mnohé esá. Ide napríklad o Martina Šonku a Flying Bulls či skupinu Flying Dragons z Poľska. Tešíme sa na premiéru britského dua Aerosparx s lietadlami Grob 109b. Na Slovensku máme novovznikajúcu akrobatickú skupinu lietajúcu na lietadlách Viper SD4, ale aj stálice lietajúce na bezmotorových strojoch v podobe Očovských bačov, ktorý budú takisto súčasťou festivalu,“ uviedol riaditeľ festivalu Hubert Štoksa.

Festival bude tento rok aj prezentáciou Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ktoré sa na piešťanské letisko vrátia so statickými a dynamickými ukážkami leteckej techniky i techniky pozemných síl. „Medzi stálice bude patriť aj Letka Ministerstva vnútra SR. V rámci dynamických letových ukážok sa predstaví aj ostrá hotovosť z Česka a Poľska, čo znamená prelet stíhacích lietadiel, ktoré momentálne chránia vzdušný priestor SR,“ doplnil Štoksa.

„Priestor dostane aj Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, ktorá ponúkne návštevníkom festivalu neopakovateľné zážitky z rôznych kútov kraja. Aj vďaka organizovaniu festivalu postupne vraciame život na piešťanské letisko. Deje sa tak aj vďaka novému pravidelnému leteckému spojeniu Tel Avivu a Piešťan, čo rozširuje podporu cestovného ruchu v kraji,“ informoval predseda Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je jedným z organizátorov, Jozef Viskupič.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x