8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Paralympiáda v Tokiu: Paracyklista Jozef Metelka získal bronzovú medailu

Predstavitelia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR blahoželajú paracyklistovi Jozefovi Metelkovi k zisku bronzovej medaily na paralympiáde v Tokiu.

Paralympiáda v Tokiu: Paracyklista Jozef Metelka získal bronzovú medailu
foto: Jozef Metelka, fb


      „Paracyklista Jozef Metelka ako prvý Slovák na paralympiáde v Tokiu získal medailu, konkrétne bronz v dráhovej cyklistike na 1000 metrov s pevným štartom,“ uviedol na sociálnej sieti šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).
      Z prvej medaily na paralympiáde sa teší aj štátny tajomník rezortu školstva pre oblasť športu Ivan Husár. Spolu so štátnou tajomníčkou pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlanou Síthovou mu k zisku medaily zagratulovali.
      „Sme radi, že Jozef potvrdil svoju skvelú kondíciu a nám pribudol prvý a veríme, že nie posledný, cenný kov z paralympiády,“ uviedol splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera.

Paralympiáda v Tokiu: Paracyklista Jozef Metelka získal bronzovú medailu
foto: Jozef Metelka, fb


      Metelkovi zablahoželala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. „Držím mu palce aj pri ďalších štartoch, ktoré ho v Tokiu ešte čakajú. Som rada, že po slovenských olympionikoch nás aj paralympionici a paralympioničky skvelo reprezentujú na hrách v Japonsku,“ uviedla na sociálnej sieti hlava štátu.
      Slovensko získalo na paralympijských hrách v Tokiu prvú medailu. Paracyklista Jozef Metelka vybojoval s časom 1:04,786 minúty bronz na pevnom kilometri.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články