10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nové Zámky: Knižnica ponúkne čitateľom sériu kultúrnych podujatí

Besedy, výstava i akcie pre deti sú súčasťou aktivít, ktoré na marec pripravila Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Väčšina podujatí sa bude konať od 6. do 12. marca v rámci Týždňa slovenských knižníc.

Program otvorí v pondelok 6. marca prehliadka v prednese poézie a prózy detí predškolského veku s názvom Mám básničku na jazýčku. Počas týždňa knižnica ponúkne aj výstavu ilustrátora Miroslava Regitka i prednášku o hoaxoch a dezinformáciách pre žiakov druhého stupňa.

Ako doplnila pracovníčka knižnice Natália Nagyová, súčasťou Týždňa slovenských knižníc bude aj beseda s autorkou pre mladých i dospelých čitateľov Viktóriou Dominovou. „Chýbať nebude ani obľúbené podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou i stretnutie členiek literárneho klubu Puella. Počas celého týždňa si budú môcť dospelí čitatelia uplatniť zvýhodnené zápisné do knižnice za symbolické jedno euro na 12 mesiacov,“ pripomenula Nagyová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x