6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Nitra: Mesto chce od polovice marca rozbehnúť viaceré investície

Mesto Nitra začne po zimnej stavebnej uzávere pracovať na viacerých investičných akciách. Ako informoval mestský úrad, po 15. marci sa bude pokračovať v už začatých stavebných prácach i na nových projektoch.

V rámci rozbehnutých investícií chce radnica pokračovať v revitalizácii mestského lesu Borina, v obnove Starého parku a Nového parku i Brezového hája. V priebehu niekoľkých týždňov má byť tiež odovzdané stavenisko firme, ktorá bude stavať podjazd pod Univerzitným mostom, aby sa prepojili cyklistické trasy na nábreží rieky Nitra. „Bude sa pokračovať aj v rekonštrukcii pešej lávky nad železnicou, v prácach na cyklotrase Mlynárce – Diely – Klokočina a v revitalizácii hradného kopca,“ uviedol magistrát.

Botanická záhrada SPU chystá zaujímavý workshop: Naučte sa pripraviť VYVÝŠENÝ ZÁHON

V rámci nových investícií chce radnica vybudovať workoutové ihrisko v Párovských hájoch, parkovisko na Bazovského ulici, rekonštruovať chodník na Mostnej ulici i most na Ulici Medzi vodami a ďalšie komunikácie v meste. Začať sa má tiež prvá etapa prác na novej obradnej sieni v mestskej časti Dolné Krškany i úpravy Kina Lipa či práce v okolí Domu smútku v Horných Krškanoch. Ako informoval mestský úrad, v balíku nových investícií je aj sedem detských ihrísk.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x