16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: DAB počas Noci divadiel sprístupní inscenácie zo svojho archívu

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa aj tento rok zapojí do Noci divadiel. Svoje pôvodné plány však muselo pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu zmeniť. „Snahou divadla bolo v čase prudkého nárastu chorých ochrániť divákov, ale aj našich hercov a ďalších zamestnancov, ktorí v tomto období pripravujú novú inscenáciu Nádej zomiera posledná,“ informoval vedenie DAB.

Divadlo malo byť 20. novembra počas Noci divadiel otvorené a pre návštevníkov pripravovalo program. Napokon vedenie DAB rozhodlo preniesť celé podujatie na internet. „Namiesto pôvodne plánovaných aktivít ponúkneme našim divákom trojicu inscenácií zo svojho archívu. Všetky hry budú divákom dostupné na youtube kanáli DAB 20. novembra od 18. hodiny až do šiestej hodiny nasledujúceho dňa,“ uviedlo divadlo.

Záujemcovia si tak budú môcť na internete pozrieť inscenáciu a javiskovú koláž z veršov Miroslava Válka s názvom Žltým včelám žlté slzy. „DAB odvysiela aj pôvodnú, vtipnú a politicky nekorektnú hru Dobro slovenského kultového dramatika a prozaika, herca a režiséra, zakladateľa legendárneho alternatívneho divadla STOKA Laca Keratu. Treťou v ponuke je klasická komédia Dámsky krajčír. Diváci sa v nej zoznámia s klamárom a sukničkárom doktorom Moulineauxom, ktorý s neobyčajnou invenciou skrýva svoje časté nevery pred dôverčivou manželkou a podozrievavou svokrou,“ informovalo divadlo.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články