16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nemocnica Agel v dovolenkovom období pociťuje pokles darcov krvi

V nemocnici Agel v Komárne nastal v letných mesiacoch pokles darcov krvi. Dôvodom môže byť dovolenkové obdobie, ale aj sprísnenie pravidiel darcovstva, ktoré priniesla epidémia, uviedla vedúca laborantka hematologicko-transfúziologického oddelenia nemocnice Katarína Szabóová.
      „Momentálny stav je taký, že vieme pokryť potrebu našej nemocnice, ale táto situácia sa môže za minútu zmeniť. Ešte pred týždňom sme mali veľký nedostatok krvi krvnej skupiny A Rh pozitív. Výzvou na sociálnych sieťach a telefonickým oslovením darcov pracovníkmi nášho oddelenia sme si vedeli zásoby doplniť,“ zhodnotila súčasný stav Szabóová.
      V komárňanskej nemocnici sa vzhľadom na epidemiologickú situáciu darcovia prihlasujú na konkrétny čas na telefónnom čísle 0918 435 408. Zdravotníci na základe rozhovoru s darcom vedia zistiť, či spĺňa podmienky podľa platných usmernení hlavného hygienika a hlavného odborníka pre transfuziológiu. Odberové dni sú pondelok, streda, štvrtok a piatok.  

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články