16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nemecko: Proti obmedzeniam protestovali tisíce ľudí

Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v sobotu vo viacerých nemeckých mestách voči epidemiologickým obmedzeniam či povinnému očkovaniu. Súbežne s týmito protestami sa konali aj viaceré protidemoštrácie, informuje agentúra DPA.

V západonemeckých mestách Stuttgart a Offenbach sa na pokojných protestných zhromaždeniach zišlo podľa odhadov polície (v oboch mestách) vyše 1000 ľudí.
      V Stuttgarte sa demonštranti zastavili pred budovou verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej stanice Südwestrundfunk (SWR) a kritizovali, ako médiá pokrývajú súčasnú pandémiu koronavírusu. Skandovali heslá ako „lživá tlač“ či „My sme ľud“.

Protesty proti pandemickým opatreniam sa znova konali v Rakúsku i Nemecku

Polícia vyzývala tých protestujúcich, ktorí nemali rúška, aby si ich nasadili. V meste sa konala aj protidemonštrácia, na ktorej sa zišlo asi 300 ľudí.
      

V severonemeckom meste Schwerin demonštrovalo asi 1100 ľudí. Polícia zasiahla v momente, keď jeden z jeho účastníkov začal urážať približne 30 ľudí, ktorí sa tam zišli na protidemonštrácii. Policajti zároveň na zmieneného muža podali trestné oznámenie za to, že pri odchode z protestu údajne sotil okoloidúceho.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články