23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Na Slovensku je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti COVID 95 detí do 11 rokov

Na Slovensku je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 k piatku 95 detí vo veku od piatich do 11 rokov. Prvú dávku má 267 detí v tejto vekovej kategórii. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.
      Prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných 84.896 detí vo veku od 12 do 17 rokov a druhou dávkou vakcíny 74.493 mladých v tejto vekovej kategórii. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti uviedol, že na Slovensku je možné aktuálne očkovať deti od piatich do 11 rokov s presne určenými diagnózami.  

„Cieľom je ich ochrana pred vážnym priebehom ochorenia COVID-19 z dôvodu ich primárneho ochorenia. Zaočkovať sa môže aj ich súrodenec, a to z dôvodu prípadnej nákazy a následného ohrozenia svojho chorého súrodenca,“ doplnila Eliášová s tým, že takýchto detí bolo doteraz zaočkovaných 267. Očkujú sa v troch špecializovaných centrách – v Bratislave, Martine a v Košiciach.
      MZ SR tiež hovorí, že pozorne sleduje trendy a registruje rozhodnutie Európskej liekovej agentúry (EMA) týkajúce sa očkovania. Slovensko v predstihu avizovalo záujem v prípade schválenia očkovania pre všetky deti, teda nielen pre tie, ktoré majú vážne ochorenie. Slovensko tak bude mať vakcíny pre deti k dispozícii už ku koncu tohto roka. „V najbližších týždňoch budeme nastavovať logistiku a následne budeme včas o detailoch informovať,“ dodala Eliášová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články