6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Michalovce: V obnovenej budove Zlatý býk otvoria galériu a infocentrum

Budova národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Zlatý býk v Michalovciach prešla komplexnou rekonštrukciou a premenila sa na novú mestskú galériu a turistické informačné centrum. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok 24. septembra, informovala radnica mesta.
      Súčasťou rekonštrukcie bolo aj vytvorenie depozitu, vybavenie a zariadenie priestorov, inštalovanie kamerového a galerijného systému, nábytku, ozvučenia, prezentačného systému či vybavenia informačno-komunikačnými technológiami. Budovu zabezpečili monitorovacím zariadením, kamerovými systémami s pripojením na mestskú políciu.
      „Druhá fáza projektu spočíva v organizovaní cezhraničných podujatí v oblasti umenia a kultúry, ako sú maliarske a sochárske sympóziá, tvorivé dielne či výstavy. Z dôvodu pandemickej situácie mesto zakúpilo aj 3D kameru pre možnosť implementácie virtuálnych prehliadok,“ informovala radnica.
      Súčasťou projektu je aj zabezpečenie inovatívnych informačných kanálov a produktov cestovného ruchu. Vznikla tak smart mobilná aplikácia a propagačný materiál s názvom Tipy na výlety v štyroch jazykových mutáciách. Súčasne prebiehajú práce na filmovom dokumente História a súčasnosť spoločného regiónu. Celý projekt je realizovaný od októbra 2019 do júna 2022.
      Budova je postavená v eklektickom slohu s prvkami secesie. Donedávna slúžila na rôzne komerčné účely. Slávnostné otvorenie bude spojené s vernisážou výstavy Zemplín bez hraníc.
      Cezhraničný eurofondový projekt Umením búrame hranice realizuje mesto Michalovce spolu s ukrajinským Užhorodom a maďarským mestom Sátoraljaújhely. Celkové náklady projektu predstavujú 1.297.000 eur.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články