12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Masáž: Telu a duši pomáha relax

Po dlhom čase si moje telo povedalo, že by rado masáž. Skvelé, ale keďže v Nitre masérov veľmi nepoznám, ako nájdem toho správneho?

Spomenula som si, že na sociálnej sieti ma dávnejšie upútal článok jednej pani masérky, ktorá sa venuje aj meditáciám. Pozrela som sa na jej stránku Meditácie Nitra a našla odkaz na jej masážny salón Tantra Sávitryí Nitra. Po pár videách, ktoré som s pani Mariankou vzhliadla, som mala jasno.

Masáž: Telu a duši pomáha relax

     Slovo dalo slovo a v jednu krásnu júnovú nedeľu som sa ocitla pred masážnym salónom. Ešte som ani nestihla vojsť a vo dverách už stála usmiata a veľmi milá pani masérka. Privítal ma malý, no veľmi útulný priestor, ktorý na mňa od prvého momentu dýchal pokojnou atmosférou. Čajík a úvodný rozhovor na vzájomné naladenie sa, je tu samozrejmosťou. V ponuke je totiž viacero druhov masáží a pokiaľ si klient nevie vybrať, rozhovorom sa všetko vyjasní. V ponuke sú okrem relaxačnej masáže aj masáž na harmonizáciu energetických centier v tele, masáž Vitality, Ajurvédska masáž s esenciálnymi olejčekmi alebo Tantrická masáž na vedomú prácu s telom.

Moje telo si vybralo celotelovú relaxačnú masáž. Nakoľko som veľmi premýšľavý typ, chvíľu mi trvalo, než som myšlienky presvedčila, že si majú dať „pohov“.

     A či masáž splnila moje očakávania? Ja som očakávania vlastne ani nemala (je to lepšie, človek nemá žiadne predsudky a je viac otvorený prijímaniu toho čo príde), no masáž u pani Marianky ma veľmi milo prekvapila. Nielen, že som sa po dlhom čase cítila opäť úžasne, spoznala som spriaznenú dušu a zažila som niečo nové. Utvrdila som sa v tom, že naše telo je veľmi múdre a niekedy na opätovné vyladenie sa na energiu ZDRAVIA stačí oveľa menej, ako si často myslíme – jemné dotyky, pochopenie, vzájomná dôvera a starostlivosť tej správnej pani masérky, či maséra.

Srdečná vďaka a veľmi rada ešte prídem 🙂

Marta Lara Ana

Masáž: Telu a duši pomáha relax

Moja rada:

Občas sa vám pri masáži, či terapii rôzneho druhu môže počas procesu stať, že sa náhle rozkašlete, rozplačete, máte chuť kričať, do niečoho udrieť. Vedeli ste, že aj takto sa zvyknú z tela uvoľňovať rôzne staré, emocionálne bloky z detstva, na ktoré ste už zrejme dávno zabudli?

V takýchto prípadoch si pamätajte, že akákoľvek vaša reakcia je „správna“. Prípadne sa o vašu pozornosť môžu prihlásiť rôzne staré, potlačené strachy. Aj to je v poriadku. Len to prosím  vnímajte a nechajte cez seba prejsť (ako zimomriavky). Veľmi pomáhajú aj klasické hlboké nádychy a výdychy (ako pri pôrode). Niekedy sa to môže zdať náročné, no je to len dôkazom toho, že vaše telo je vnímavé a masáž/terapia s vašim telom pracuje (= funguje) 🙂

Dôležité je si v danom okamihu uvedomiť, že STE v BEZPEČÍ (v bezpečnom priestore pani masérky, či terapeuta) a všetko staré a nepotrebné sa z vášho tela vyplavuje von.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články