26.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Mária Lomnická: Dôležité je začať si všímať a vnímať vlastný život

Univerzita vedomého života nie je neznámy pojem a aj tu festivale majú ľudia možnosť sa rozhodnúť, či sa do nej prihlásia. Majú šancu stretnúť lektorov a vypočuť si ako vzdelávanie prebieha.

M: Patríme pod Spoločenstvo vedomého života a univerzita je vlajková loď pre vzdelávanie. Naša skupina sa stále rozširuje a hovorí o tom, že chceme žiť inak, slobodnejšie, podľa troch zákonov spravodlivosti: 1. Mám hodnotu, seba-vedomie, som seba vedomý a viem prispieť k tvorivej spoločnosti. 2. Okolo mňa sú len priatelia a učitelia. Priatelia nám pomáhajú rásť a učitelia tiež, ale skôr cez konflikt. 3. Všetko sa deje pre môj osoh. Aj keď prechádzam ťažkým životným obdobím, veci sa menia, rozdrobuje sa mi pod rukami všetko, čo som mal, musím urobiť ťažké rozhodnutia… to všetko sa deje pre môj osoh. Univerzita učí ako tieto tri zákony žiť a má na to svoje vzdelávacie programy.

Mária Lomnická: Dôležité je začať si všímať a vnímať vlastný život

Celý rozhovor s Máriou Lomnickou si prečítajte tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články