15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Jablonica: Priestory kaštieľa oživí kultúrne podujatie Jablonitza

Kultúrne podujatie Jablonitza, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. augusta v obci Jablonica v okrese Senica, bude venované obnove kaštieľa v obci. TASR o tom informovala Katarína Nedecká z občianskeho združenia ArcArt.
      V rámci podujatia si budú môcť návštevníci prehliadnuť kaštieľ s odborným výkladom. „Okrem prehliadky sa budú premietať animované filmy z Festivalu Fest Anča. Časť výťažku z podujatia bude venovaná na obnovu kaštieľa,“ uviedla Nedecká. Kaštieľ bude pre návštevníkov otvorený od 14.00 h a program bude pokračovať až do 20.00 h.
      Vo vybraných priestoroch kaštieľa bude k nahliadnutiu audiovizuálna inštalácia Chateaux po našom. „Ide o premietanie fotografií z knihy o chátrajúcich kaštieľoch na Slovensku a svetelno-objektovú inštaláciu Lekná. Hudobný program bude zameraný na širšiu paletu žánrov ako súčasná klasická hudba, ambient, drone, industrial, minimal či techno. Počas podujatia bude nádvorie kaštieľa exkluzívne osvetlené,“ doplnila Nedecká.

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články