9.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Humenné: Páchateľ sa pokúsil predložiť falošnú 100-eurovú bankovku zakúpenú cez internet

Polícia vyzýva predajcov, ale aj širokú verejnosť v okolí mesta Humenné k zvýšenej opatrnosti pri preberaní hotovosti. V humenskej miestnej rómskej osade Podskalka zaznamenali policajti v uplynulých dňoch výskyt falošnej bankovky v nominálnej hodnote 100 eur, informovalo o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti.

„Páchateľ sa pokúsil predložiť falošnú bankovku zakúpenú cez internet, ktorá navonok pôsobí ako 100-eurová bankovka, no už pri bežnom pohľade na ňu je zrejmé, že ide o falzifikát. Zdobia ju totiž texty, ktoré na pravej bankovke nenájdete. Jedným z nich je napríklad ‚Movie money‘, v ďalšom prípade je to upozornenie, že táto bankovka nie je zákonným platidlom,“ priblížila polícia s tým, že páchateľ sa aj napriek tomu snaží falošné peniaze použiť ako pravé.
      Humenský policajný vyšetrovateľ vedie v prípadoch trestné stíhania vo veci zločinov falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. „Zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na sedem až desať rokov,“ uzavrela polícia.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články