17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

HLAS-SD: Vyzývame Matoviča, aby odišiel z koalície


Strana HLAS – sociálna demokracia vyzýva Igora Matoviča, aby dodržal slovo a odišiel z koalície. Vyhlásil to podpredseda strany Erik Tomáš. Matovič totiž pri predstavovaní daňovo – odvodovej reformy, ktorá mala priniesť príspevok na dieťa vo výške 200 Eur mesačne doslova povedal : “Keď budem mať kvôli tomu odísť z koalície tak odídem. Ale urobím všetko preto, aby na konci boli víťazmi rodiny”.
Podľa Tomáša je už teraz jasné, že z daňovo – odvodovej reformy nič nebude. Potvrdzujú to vyjadrenia nielen koaličných partnerov, ale aj samotného ministra financií, ktorý už hovorí o spiacej reforme. “Ak Igor Matovič aspoň raz dodrží slovo, tak odíde z koalície. Jeho Veľký tresk dopadol tak, že porazenými sú rodiny”, uviedol Tomáš. Pripomenul, že kvôli tomuto od začiatku nerealistickému zámeru boli zo stola zhodené aj dva omnoho racionálnejšie návrhy z dielne strany Hlas- sociálna demokracia. Išlo o jednorázový prídavok na dieťa vo výške 300 Eur a zdvojnásobenie klasického pravidelného detského prídavku.

Zdroj: Tlačová správa Hlas-SD

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články