15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Dovolenkárom v Chorvátsku pomáhajú hliadky riešiť aj spory pri ubytovaní

Asistencia pri škodových udalostiach a dopravných komplikáciách, ale aj riešenie problémov a podozrení na podvod v súvislosti s rezerváciou ubytovania zamestnávajú slovenských policajtov, ktorí pomáhajú toto leto v Chorvátsku. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

V prípade nezrovnalostí s ubytovaním slovenskí policajti riešili napríklad vyplatenie zálohy za rezerváciu, o ktorej majiteľ ubytovania nemal vedomosť. V inom prípade sa zasa angažovali v spore slovenských turistov, ktorí majiteľke apartmánu vyplatili zálohu po príchode, no keďže sa ubytovanie nezhodovalo s jeho prezentáciou na internete, rozhodli sa nezostať a nezaplatiť za celý dohodnutý čas. „Naši policajti ich poučili, že sa žiadneho protiprávneho konania nedopustili,“ informovala polícia. I na základe týchto skúseností odporúča cestujúcim pred dovolenkou preveriť zarezervované ubytovanie.

Slovenskí policajti tiež poskytli po telefóne množstvo informácií najmä okolo postupu pri škodových udalostiach, správneho parkovania, dopravnej situácie a ambulantných služieb. „V súvislosti s rozsiahlym požiarom v okolí Grebaštice a Primoštenu sa slovenskí turisti opakovane zaujímali o aktuálnu situáciu v tejto oblasti, ako aj o súvisiacu uzáveru ciest a evakuáciu okolitých obcí,“ dodala polícia.

Slovenskí policajti pomáhajú v Chorvátsku od začiatku júla, na policajných staniciach v Trogire a v Crikvenici budú do konca augusta.

Aj tento rok sú súčasťou projektu Bezpečná turistická sezóna, ktorý spustila chorvátska polícia v roku 2006 s cieľom pomôcť zahraničným turistom. V projekte participujú policajti z 19 krajín, slovenskí pôsobia v Chorvátsku počas leta nepretržite od roku 2008.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x