12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Botanická záhrada SPU je pre opravu oplotenia dočasne zatvorená

  Nitra (TASR) – Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre je zatvorená. Ako informovala Renáta Chosraviová zo SPU, dôvodom je rekonštrukcia oplotenia.
      To pôvodné bolo poškodené a na viacerých miestach nefunkčné. „Dochádzalo tu k nekontrolovateľnému vstupu osôb do priestoru parku botanickej záhrady aj mimo otváracích hodín. V súčasnosti je záhrada uzavretá, jej park otvoríme hneď, ako sa ukončia stavebné práce,“ uviedla riaditeľka botanickej záhrady Dagmar Hillová.
      Ako pripomenula, po opätovnom otvorení budú v záhrade opäť prebiehať rôzne kultúrne i vzdelávacie podujatia pre verejnosť. „Pripravujeme komentované prehliadky zamerané na pestovanie okrasných a úžitkových rastlín. V spolupráci s Turistickým informačným centrom v Nitre sa plánujeme zapojiť do osláv Svetového dňa cestovného ruchu s programom zameraným na prezentáciu odbornej činnosti jednotlivých úsekov botanickej záhrady,“ vysvetlila Hillová.
      Ako dodala, v botanickej záhrade v budúcnosti vzniknú aj nové vzorkovnice a zbierky okrasných rastlín, budú sa rekonštruovať nefunkčné zbierky a doplní sa parkový mobiliár. „V záhrade bude plne rozkvitnutá vzorkovnica trvalkových výsadieb, ktorú plánujeme skompletizovať v jesennom období výsadbou ďalších segmentov,“ doplnila Hillová.

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články