10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Banská Bystrica: Ľudia kúpili na Vianoce deťom zo sociálne odkázaných rodín 121 kníh

Celkom 121 kníh získali počas Vianoc deti zo sociálne odkázaných rodín a rodín v ťažkej životnej situácii v Banskej Bystrici a okolí od ľudí, ktorí sa v predvianočnom období zapojili do projektu Komunitnej nadácie Zdravé mesto s názvom Daruj knihu deťom. Ľudia prispeli na kúpu kníh v miestnom kníhkupectve sumou 1391,50 eura.

„Aj tento rok sme projekt spúšťali s obavami vzhľadom na pandemickú situáciu, čelili výzvam, ktoré sa nám však podarilo prekonať. Knižku tak dostali všetky deti, ktorých knižné priania sme zozbierali v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami Nádej deťom, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica, Centrom dobrovoľníctva, Materským centrom Mamina a združením Creativas Made. Pri príprave nám pomáhali aj študenti a študentky sociálnej práce na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela (UMB),“ uviedla koordinátorka projektu Ida Adolfová.
      Od roku 2004 do 2021 sa pomocou tohto projektu podarilo darovať deťom už 1560 kníh.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, topbyvanie.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články