18.1 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

ZUZKIN STĹPČEK: Pokrok nezastavíš

Dvojročná kamarátkina dcéra sa ku mne pritúlila a tak tajomne mi povedala: „Zuzka, my sme dievčatá!”

Bolo to detsky milé a zároveň zvláštne magické, priam som cítila našu ženskú spriaznenosť. Malé dieťa a má viac rozumu ako mnohí vzdelanci, ktorí sa podkladajú zvrátenej politickej korektnosti.

Napríklad The Lancet, vedecký časopis zameraný na medicínu, ktorý vychádza od roku 1832, najnovšie označil ženy a dievčatá ako „telá s vagínami”. Hm, v angličtine to bude úplný guláš, lebo žiadne prechyľovanie priezvisk, žiadna -ová, už asi ani Miss či Mrs, skrátka telo s vagínou s menom napríklad Jackie Smith. Podľa mena to mohol byť aj chlapec!

V umeleckej sfére idú ešte ďalej. Riaditeľ opernej spoločnosti English Touring Opera (ETO), nejaký James Conway, sa vyjadril, že politika rozmanitosti je prioritou dneška a ukončil spoluprácu so štrnástimi členmi orchestra, pretože majú neprijateľnú farbu pleti. Bielu. No a čo, že viacerí pre spoločnosť pracovali aj dve desaťročia? Ich chyba! Nemali po večeroch vyhrávať a cez deň skúšať, mali sa viac opaľovať. Potom by možno spĺňali kritériá rozmanitosti.

Vo filmovom svete sa už udomácnila. Aj tá genderová. V najnovšej Popoluške od Disneyho kúzelná víla nie je žena, nie je ani muž, je to rodovo neutrálna postava čiernej pleti. A Popoluške vyčaruje namiesto plesových šiat nohavicový kostým. Tadá! Rozmýšľam, že keď už môžu transsexuálni športovci súťažiť aj na olympiáde (teda viem len o mužoch, ktorí sa tlačia do ženských kategórií ako tá vzpierač/ka Laurel Hubbard/ová či Alan/a McLaughlin, čo zápasí v MMA ako žena, hoci predtým bol statný vojak), či by sme nemali v športe úplne zrušiť to rozdeľovanie na mužov a ženy? Zbytočné náklady, nie?

Aj záchody by úplne všade mohli byť spoločné, na dámskych je stále obsadené, takto sa to aspoň vyrovná…

Na druhej strane nás môže tešiť, že Zem sa ešte stále točí okolo Slnka. Hoci to boli krvavé boje, kým táto konšpiračná teória prešla. Dnes zvádzame iné boje. Slovenskí inkvizítori politickej korektnosti, poslanci Ján Benčík, Ondrej Dostál a Jana Bittó Cigániková, navrhujú zákon, podľa ktorého sa zdravotníci majú zdržať šírenia informácií a názorov, ktoré sú v rozpore s aktuálnymi poznatkami vedy o chorobách a ich liečbe. Pod hrozbou pokút. Ktoré sú tie správne názory, rozhodnú asi tí traja. No nebudú mať veľa roboty, v podstate ide len o covid a očkovanie. No a čo, že výskum vakcín prebieha súčasne s celosvetovým očkovaním? Covidokraciu si rozvracať nedajú!

Jednoznačne tmárske sú názory doktora Igora Bukovského, ktorý dookola splieta o zdravej strave a zdravom životnom štýle, a tak nech sa nečuduje, že ho vykopli najprv z mainstreamu, potom z Youtubu a postupne z ďalších sociálnych sietí.

Napokon nič nové pod naším demokratickým slnkom, v médiách už roky platí, že keď plávaš proti prúdu, utopia ťa. Pravdou je, že nenahraditeľných sú plné cintoríny. Bielych, čiernych, s vagínami i bez.

Len či kádrovníci rátajú s tým, že karta sa môže obrátiť? OĽaNO sa bojí protestov. Na 17. novembra si vraj rezervovalo všetky námestia v Bratislave…

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

foto: bepslab

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články