9.1 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

ZUZKIN STĹPČEK: Nemáme pod kontrolou svojich psychopatov

Tvoria asi jedno percento populácie (niektoré odborné publikácie hovoria dokonca o štyroch až piatich percentách), no napriek tomu sa s nimi stretávame až príliš často.

Práve pre ich schopnosť manipulovať s druhými nachádzame psychopatov vo vysokých manažérských funkciách a neraz, čoho je Slovensko priam učebnicovým príkladom, na tých najvyšších – vo vláde.

Väčšinou sú to psychopati narcistickí, ktorí nepoznajú súcit, výčitky svedomia, klamú, podvádzajú, predstierajú emócie, využívajú druhých vo svoj prospech, sú arogantní a vzápätí sladko vtieraví… a vždy potrebujú byť v centre pozornosti. Ako víťazi. 

Ak už dosiahnu nejakú pozíciu (kdekoľvek), sami sa jej nikdy dobrovoľne nevzdajú a sú schopní rozpútať peklo, len aby si uhájili svoju moc. Na základe uvedeného sa nemôžeme čudovať, že Jaroslav Naď, nielen z Igorovej vôle minister obrany, sa opája mocou a napriek tomu, že podľa prieskumu agentúry Median SK je až 64% Slovákov proti prítomnosti amerických vojsk na našom území a viac ako polovica opýtaných je proti  Dohode o obrannej spolupráci s USA, odletel do Washingtonu, aby rozhodol o nás bez nás. No a čo, že Slovensko zavlečie do možného konfliktu? Ale šéf americkej diplomacie ho potľapkal po pleci!  

A vás kto? Mimochodom, videli ste tie strašné obrusy na stoloch pri podpise zmluvy? Ako za tuhého socializmu v krčme IV. cenovej skupiny. Možno si amíci mysleli, že to je presne ten štýl, ktorý sa Naďovi páči a ktorý má rád. Taký neokrôchaný, hrubý až primitívny, taký, ako je jeho bežný prejav napríklad na sociálnych sieťach.

Úprava stolov v štýle Horná Dolná. Američania ukázali, kde majú našich dvoch ministrov. Aký pán, taký krám, ale až taká potupa…?

Každopádne také strašné kulisy pri podpise medzinárodnej dohody v tzv. civilizovanom svete ešte neboli.

Nuž ale späť k našim psychopatom. Nie som odborník, no patrím k obrovskému zástupu laických pozorovateľov, ktorí sú presvedčení, že Igor Matovič nie je celkom fit. Normálny jedinec by v pozícii ministra financií a v situácii, kedy ceny energií a následne väčšiny komodít rapídne rastú, premýšľal nad znížením DPH aspoň na potraviny, ale Igor nie. Ten pošle ľudí nakupovať do Poľska a na facebook si vycapí fotku z minulého roka, keď na tlačovke u francúzskeho prezidenta Macrona rozprával, že Slovensko je menší brat Francúzska, a pridal aj story, ako ho strihala dcérka Klárka. Keby sme náhodou zabudli…

A do tretice ešte Zuza z paláca. Tá takmer s plačom na krajíčku hovorí o tom, ako má ten či onen človek, ako aj ten či onen národ právo na to, aby bol rešpektovaný jeho názor (v Dubaji to však nevravela, ešte to tak), no názor slovenského ľudu nerešpektuje. Nikdy.

Psychopati sa obklopujú ľuďmi z toho istého cesta a na vrchole pyramídy panuje akási deľba práce v mene ochrany toho najvyššieho, čím si tí nižšie ochraňujú aj svoje pozície.

Ako tá poslankyňa NR SR Monika Kozeľová, ktorá vyzýva na bojkot predajní hračiek Dráčik, lebo si dovolili na svojej webovej stránke uverejniť text: Slováci si želajú mier pre všetky národy. Chceme naše územie bez cudzích vojsk a základní. Zlý, zlý dráčik!

Známy český neuropatológ MUDr. František Koukolík varuje, že pokiaľ spoločnosť nebude mať pod kontrolou svojich psychopatov, tak oni budú mať pod kontrolou spoločnosť, v ktorej pôsobia.

Nemám čo dodať.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články