20.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

ZUZKIN STĹPČEK: Keď Pat a Mat hrajú šach

Minister hospodárstva chce šetriť verejné financie tým, že zruší úrady práce.

Vraj nie je úlohou štátu hľadať ľuďom prácu. Z ministerstva práce mu odkázali, že lepšie by bolo zrušiť ministerstvo hospodárstva. A vox populi si myslí, že treba zrušiť úrad vlády. Celý.

Nuž takto. Ak si Richard Sulík myslí, že jediným poslaním Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny je hľadať prácu nezamestnaným, tak si myslí zle. A ak vyhlasuje, že stačí kliknúť na internetový portál s pracovnými ponukami a, tadá, máte super flek, tak je to celkom také, ako keď Mária Antoinetta odkázala chudobným, že keď nemajú chlieb, nech jedia koláče. Hoci, vraj to nepovedala ona, zrejme to povedal nejaký vtedajší Rišo. Ale ten nemal internet.

Dnes si stačí pozrieť stránku Štatistického úradu SR (Rišo, stačí kliknúť!), k tomu najväčší pracovný portál a porovnať dáta. Zatiaľ čo evidovaných uchádzačov o zamestnanie je vyše 190 tisíc, voľných miest je 19 tisíc. Čo nám prezrádza rovnica? Áno, aj to, prečo sú Rišo s Igorom kamaráti. A nečudujme sa, že to na Slovensku vyzerá ako v Idiotostane.

Vezmime si také súdy, ktoré uctievajú krivý meter ako zlaté teľa. Ako inak si vysvetliť, že niekto dostane za pár gramov trávy 12,5 roka natvrdo (viď www.slobodapreroba.sk) a iný, okolo ktorého lietajú kilá pervitínu a kokaínu a smädné sosáčiky z vyšších kruhov, sa len pár dní vyspí v cépézetke a je vybavené.

Policajti sú dnes terčom posmechu (zdola i zhora), vyhrážok a nátlaku (zhora) a najnovšie nástrojom na výkon scestných nariadení z dielne ministerstva vnútra. V týchto dňoch chodia vedno s kontrolórmi dodržiavania tzv. anticovidových opatrení a s mobilnými očkovacími tímami, aby im zabezpečili vyššiu ochranu pred, áno, verbálnymi útokmi. Údajne aj fyzickými, ktoré sú však stále iba vo verbálnej rovine. (Tie fyzické útoky zažil pán Krčméry niekde v Afrike, no a čo?)

Ostatné verbálne útoky, ktoré nie sú spojené s experimentálnou vakcínou či covidokraciou, polícia nerieši.

Nový policajný prezident (dočasný, ako inak) robí rošády vo vedení polície a chce mať možnosť odvolávať policajných funkcionárov bez udania dôvodu. Občania nemajú dôvod veriť šachovaniu v bezpečnostných zložkách, o čom svedčia aj prieskumy verejnej mienky. Klesá to, klesá.

A Eduard Heger odvoláva, čo ani nie pred mesiacom sľúbil. Ruší pracovnú skupinu pre obnovu dôvery v právny štát. Členom skupiny nič neoznámil.

Ľudia oznamujú, že toho majú dosť a 17. novembra sa chystajú na celoslovenský protivládny proces. Bude na námestí pred Univerzitou Komenského v Bratislave. Tento priestor si Igorova chunta zabudla zabukovať.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články