15.9 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Zuzana Dolinková: Vláda ohrozuje zdravie ľudí!

HLAS – sociálna demokracia považuje túto vládu nielen za amatérsku, ale aj nebezpečnú, pretože ohrozuje zdravie ľudí na Slovensku.

,,Považujem za šialené, že táto vláda nie je schopná prijať rozhodnutie a riešenie a potrebuje zase ďalšie analýzy. Každý deň váhania znamená prehlbovanie krízy a rozvrat zdravotníctva,“ uviedla Zuzana Dolinková.

Zuzana Dolinková: Vláda ohrozuje zdravie ľudí!

Spôsob akým rokuje predseda vlády Heger a minister financií Matovič s predstaviteľmi zdravotníkov je nedôstojný a neslušný a ide len o politickú hru s naťahovaním času. ,,V čase, kedy si všetky okolité krajiny chránia svojich zdravotníkov a okamžite im navýšili platy, naša vláda za dva a pol roka nie je schopná urobiť nič,“ skonštatovala Zuzana Dolinková.

Podľa podpredsedníčky HLASu – sociálna demokracia dnešné rokovanie na Úrade vlády zase raz potvrdilo neschopnosť predsedu vlády Hegera riešiť problém, a preto je pre Slovensko najlepšie riešenie okamžitý odchod tejto vlády.

HLAS – sociálna demokracia považuje rokovania predstaviteľov OĽANO so slovenskými zdravotníkmi za snahu rozdeľovať a rozoštvávať lekárov a sestry.
,,Je nehoráznosť, keď na rokovania pozývajú iba časť predstaviteľov zdravotníctva a dokonca s nimi separátne rokujú. Čo za nechutnú politickú hru predvádzajú Matovič a Heger, čo tým chcú dosiahnuť? Aby lekári neznášali sestry a naopak, aby si navzájom závideli, kto čo vyrokoval a kto čo nakoniec dostal ako výslednú almužnu od týchto pánov? Už teraz sú informácie, že zvýšenie platov dostanu iba sestry,“ uviedla Zuzana Dolinková.

Vyzýva oboch pánov z OĽANO, premiéra Hegera a ministra financií Matoviča, aby prestali hrať nepoctivé hry a ponúkať prázdne analýzy.

,,Stojíme pred zásadnou otázkou, či skolabuje unavený a vyčerpaný lekár alebo pacient, ktorý sa už k nemu nedostane,“ skonštatovala Dolinková.
HLAS – sociálna demokracia podporuje vyhlásenie Inštitútu pre výskum sociálno – ekonomických rizík, aby sa začali rokovania zo všetkými relevantnými zdravotníckymi odborovými a stavovskými organizáciami, pretože je potrebné spojiť sily pre slovenské zdravotníctvo a na ochranu pacienta.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články