2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Zlaté Moravce: Rekonštrukcia bytových domov na Ulici 1. mája za takmer dva milióny eur

Mesto Zlaté Moravce plánuje opraviť dva bytové domy na Ulici 1. mája. Budovy obývané prevažne rómskou komunitou majú prejsť rekonštrukciou v celkovej hodnote takmer dva milióny eur. Vyše 1,1 milióna eur sa mestu podarilo získať v podobe nenávratného finančného príspevku.

V rámci rekonštrukcie domov sa počíta s ich zateplením a s opravou a výmenou strešného plášťa. „Vykonajú sa opatrenia na zlepšenie tepelno-izolačných vlastností konštrukcií vrátane výmeny strešnej krytiny a povrchu plochých striech. Počíta sa tiež s výmenou výplňových otvorových konštrukcií, s rekonštrukciou kúrenia, podláh, zdravotechniky, vzduchotechniky, elektroinštalácie a vonkajšej rampy,“ informovala radnica.

Mesto už pripravuje aj verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác. „Výsledkom bude rámcová zmluva o dielo, na základe ktorej mesto Zlaté Moravce pristúpi k vykonaniu tej časti stavebných prác, na ktorú dostalo nenávratný finančný príspevok. Ostatná časť bude financovaná v závislosti od schválenia finančných prostriedkov v rozpočte. Predpokladaná hodnota zákazky je 1.594 037,36 eura bez DPH, suma s DPH je 1.909.244,83 eura,“ uviedla radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články