15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Zlaté Moravce: Oddelenie dlhodobo chorých v nemocnici je dva roky plne vyťažené

Takmer 540  hospitalizovaných pacientov a viac ako 7000 lôžkodní eviduje po dvoch rokoch prevádzky oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici Agel Zlaté Moravce. Počas celého obdobia fungovania bolo plne vyťažené, potvrdila riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.
      Oddelenie pre dlhodobo chorých má k dispozícii 25 lôžok, nemocnica má zazmluvnené všetky zdravotné poisťovne. „Väčšinu z hospitalizovaných pacientov tvoria ženy, za dva roky sme ich hospitalizovali takmer 330. Najstaršia pacientka mala 99 rokov, najstarší pacient len o rok menej,“ povedala Horniaková. Pacienti najčastejšie prichádzajú s diagnózami po prekonanej náhlej cievnej mozgovej príhode, po úrazoch so zlomeninami, respiračnými problémami a za posledné obdobie aj pacienti s novým koronavírusom.  
      Dĺžka hospitalizácie závisí od stavu pacienta, priemerne predstavuje 21 dní. Oddelenie má nepretržitú prevádzku. Zdravotnícky personál úzko spolupracuje s fyzioterapeutmi oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie nemocnice.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články