-2 C
Nitra
sobota, 22 januára, 2022

Zlaté Moravce: Nemocnica zaznamenala jeden z najúspešnejších odberov krvi

Mimoriadne úspešný predvianočný odber krvi zaznamenali zdravotníci v Nemocnici Agel Zlaté Moravce. Počas posledného plánovaného odberu v tomto roku vo štvrtok (16. 12.) darovalo 35 darcov 16 litrov krvi. Podľa riaditeľky nemocnice Niny Horniakovej bol posledný odber jedným z najúspešnejších v tomto roku, krv prišli darovať mnohonásobní darcovia i prvodarcovia.

Zlatomoravská nemocnica organizuje pravidelné odbery krvi od darcov v spolupráci s Nemocnicou Agel Komárno. Pôvodne bol odber krvi naplánovaný len do 10.00 h dopoludnia, pre veľký záujem darcov boli zdravotníci k dispozícii až do popoludnia. Takmer 16 litrov krvi, ktoré sa podarilo darcom odobrať, pomôžu ťažko chorým pacientom.
      V aktuálnej pandemickej situácii musí každý záujemca o darovanie krvi splniť stanovené podmienky, aby sa predišlo akémukoľvek riziku. Vo všeobecnosti platí, že darovať krv môže človek vo veku od 18 do 65 rokov, v aktuálnej dobe sa však prísnejšie posudzuje práve pandemická anamnéza.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články