6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Zlaté Moravce: Časť prízemia kaštieľa Migazziovcov dostala nové okná

Časť prízemia kaštieľa Migazziovcov v Zlatých Moravciach dostala koncom minulého roka nové okná.

Celkovo ich pribudlo šesť, všetky spĺňajú požiadavky pamiatkového úradu v Nitre. Celkové náklady dosiahli sumu 23.000 eur. Mesto zo svojho vlastného rozpočtu zaplatilo 20.000 eur, sumou 3000 eur prispel na projekt Nitriansky samosprávny kraj, informoval mestský úrad.  

V budove kaštieľa sídli Mestské stredisko kultúry a športu Zlaté Moravce. Podľa vedenia strediska boli pôvodné okná v nevyhovujúcom technickom stave a ich výmena už bola nutná.

Zlaté Moravce chcú zmodernizovať Mestské stredisko kultúry a športu

Kaštieľ Migazziovcov je zapísaný v ústrednom zozname kultúrnych pamiatok. Jednoposchodová barokovo-klasicistická budova s dvoma krídlami orientovanými do pôvodného parku, z ktorého zostala zachovaná už len malá časť, bola prestavaná v roku 1789 Krištofom Migazzim, viedenským kardinálom a arcibiskupom. Západné krídlo kaštieľa so zamurovanými arkádami má pravdepodobne neskororenesančný pôvod, pochádza z obdobia druhej polovice 17. storočia.  

Zdroj: TASR

Foto: daibau.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články