17 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Žilinkova cesta do Moskvy je nepochopením zahraničnej politiky, kritizuje poslanec Stančík (OĽaNO)

Generálny prokurátor má podľa poslanca Andreja Stančíka (OĽANO) dlhodobo problém s komunikáciou svojich rozhodnutí k verejnosti.

Množstvo jeho doterajších krokov ako aj cestu do Moskvy vníma ako kontroverzné. Poslanec Stančík preto inicioval zvolanie mimoriadneho zahraničného výboru, aby pánovi Žilinkovi dal možnosť vysvetliť jeho kroky.

„V situácii, kedy nášmu najbližšiemu susedovi hrozí konfliktom práve Rusko je cesta pána Žilinku jednoznačným nepochopením zahraničnej politiky Slovenska. Načasovanie, ako aj stretnutie sa s človekom zo sankčného zoznamu EÚ bez tlmočenia výhrad, ktoré k nemu Únia má, hodnotím ako zásadnú chybu. Som presvedčený, že táto cesta nie je v súlade so zahranično-bezpečnostnými záujmami Slovenska ako člena EÚ a NATO,“ povedal Stančík.

Monika KOZELOVÁ: Dobre si pamätám, ako vláda po nástupe zúfalo hľadala peniaze, aby mohla nakúpiť rúška a obleky aspoň pre zdravotníkov

„To, čo pán Žilinka dnes na zahraničnom výbore predviedol, je neúcta voči poslancom a občanom Slovenska. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok minulý týždeň napriek neuznášaniaschopnosti odpovedal na všetky otázky poslancov. Generálny prokurátor však pri vyššej účasti bez hanby odišiel a otázky odignoroval,” doplnil.

Podľa Stančíka vyvstáva otázka, či sa generálny prokurátor nezúčastňuje iba takých výborov, kde vie, že nebude musieť odpovedať, čo ešte viac zhoršuje už aj tak naštrbenú dôveru slovenskej verejnosti v spravodlivosť.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články