15.9 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

Žilinka dokonale potupil Šeligu. A aby toho nebolo málo, poriadne mu naložili aj Slováci

Mať titul doktora práv ešte neznamená mať patent na rozum. Právnici majú obrovské šťastie v tom, že sa môžu oháňať tvrdení: „Podľa môjho právneho názoru.“ Ich právny názor je neraz nielenže scestný, ale doslova o … ničom.

Keby boli lekári takí „šikovní“ ako mnohí právnici, zdravotne zničení ľudia a mŕtvoly by sa v ich ordináciách len tak množili. Žiaľ, tých na slovo vzatých „právnikov“ máme v našom parlamente v súčasnosti viac ako dosť. Jedným z nich je aj podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Práve toho si do hľadáčika tentokrát vybrala v statuse skúsená právnička Judita Laššáková. A čo na to Slováci? Tí mu to v diskusii poriadne natreli.

Cenzori sa stále tvária, že pravdu vlastnia iba oni. Aj keď je už jasné, že klamú

Kiska by si mal skontrolovať či má ešte úd, lebo jeden behá po parlamente

Juraj Šeliga, kedysi miláčik protestujúcich pod tribúnami, teraz podľa ľudí šašo, ktorý by sa mal čo najskôr pratať z politiky. Laššáková prináša jeho otázku generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi na zasadnutí ústavnoprávneho výboru Národnej rady, ako aj „generálovu“ odpoveď.

Šeliga: „Pán Žilinka, ako vnímate ustanovenie paragrafu 363 Trestného poriadku.“

Žilinka: „Ja nemám čo vnímať alebo nevnímať zákon. Ja ho mám aplikovať.“

„A my všetci „citlivo vnímame“ otázku pána poslanca,“ napísala v kratučkom statuse Judita Laššáková. Diskutujúci Slováci síce boli tiež podobne struční, zato poriadne ostrí. „Fakt trápna otázka od právnika. Veď to je ako na hlavu postavené, čo má Generálny prokurátor Slovenskej republiky ako vnímať. Pokiaľ viem, on nemá čo vnímať, on má iné povinnosti podľa zákona. To už je choré,“ skonštatovala ešte veľmi slušne Denisa Kovalčíková Červenická. „Pán Šeliga, ste hanbou všetkých vzdelaných právnikov. Vyštudovať právo je jedna vec a rozumieť sa právu a vedieť ho používať je vec druhá,“ odkázala mladému poslancovi Eva Juhásziová. „Šeliga americký panák namyslený, nevzdelaný, drzý, neskutočný kretén,“ myslí si o ňom Viera Jeja Nováková.

„Šeliga, trubirohom si a ním aj ostaneš,“ pridáva Maris Petrulová. „Hanba škole odkiaľ vyšiel tento študovaný somár! Kto ho učil právo?“ nechápe Gabriela Mišurová. „Už si ako Zuza, len citlivo vnímaš ty kretén. Zákon sa má dodržiavať a nie vnímať, ty aktivista,“ soptí Gábor Angyal. „Kiska by si mal skontrolovať či má ešte úd, lebo jeden behá po parlamente. A keby len jeden,“ zaťal poriadne do živého Ľubomír Ondruška. „Šeliga a spol., aj na vás sa už varí voda. Pôjdu prasatá na zabíjačku,“ pokračuje v podobnom duchu Boris Szabo. „Všetci naši odborníci citlivo vnímajú, len tragédia je, že nerozumia,“ myslí si Ľubica Christová. „Vraj hlúposť niektorých ľudí dokáže aj oblaky pribrzdiť. Toto je klasický prípad!“ smeje sa Alena Ptačinová. „Pán Žilinka mal veľkú trpezlivosť pre tie „právnické esá“, ako je Šeliga a Baránik. Veď oni ani nevedeli čo sa majú pýtať, nie to ešte sformulovať otázky,“ napísal Milan Petrášik.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články