9.1 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

Zdravotníčky zarobili na falšovaných očkovacích preukazoch 1,5 milióna USD


Dve zdravotné sestry na ostrove Long Island v americkom štáte New York sú obvinené z falšovania covidových očkovacích preukazov, na ktorých zarobili vyše 1,5 milióna dolárov. V sobotu o obvineniach z podvodu informovala tlačová agentúra AP.

Julie DeVuonová, majiteľka zdravotného zariadenia pre deti Wild Child v meste Amityville na južnom pobreží Long Islandu, a jej zamestnankyňa Marissa Urrarová sú obvinené z trestného činu falšovania úradných dokumentov.  Obe sa postavili pred súd v piatok.

Sudca okresu Suffolk v štáte New York Raymond Tierney uviedol, že DeVuonová a Urrarová poskytovali falšované očkovacie preukazy, pričom za jeden pre dospelú osobu si účtovali 220 dolárov a pre dieťa 85 dolárov. DeVuonová a Urrarová, profesiou zdravotné sestry, navyše odovzdávali nepravdivé informácie do štátnej databázy očkovania, dodal sudca.

Zdravotníčky zarobili na falšovaných očkovacích preukazoch 1,5 milióna USD
Foto: Ilustračné NN

Prokuratúra spresnila, že zdravotné sestry vyrobili falšovaný preukaz potvrdzujúci, že tajnému detektívovi bola podaná vakcína proti koronavírusu, ale tú detektív vôbec nedostal.
      Policajti prehľadali dom DeVuonovej a oznámili, že zhabali približne 900.000 dolárov v hotovosti a „účtovnú“ knihu, kde boli zaznamenané zisky z tohto podvodu vo výške vyše 1,5 milióna dolárov. Trestnú činnosť začali ženy v novembri 2021.

„Dúfam, že to bude odkaz aj pre ostatných, ktorí uvažujú nad takýmto podvodníckym konaním. My takýchto ľudí chytíme a potrestáme v plnom rozsahu,“ uviedol sudca Tierney v oznámení spoločne s ostatnými predstaviteľmi úradov.
      Policajný komisár okresu Suffolk Rodney Harrison dodal: „Ako zdravotné sestry mali obe ženy chápať dôležitosť legitímnych očkovacích preukazov, ako aj spoločnú prácu na ochranu zdravia verejnosti.“

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články