13.1 C
Nitra
utorok, 4 októbra, 2022

Zatkli 16-ročného Viedenčana, zverejňoval videá so strelnými zbraňami

Rakúska polícia zatkla 16-ročného Viedenčana po tom, čo na sociálnej sieti zverejnil videá, v ktorých manipuloval so strelnými zbraňami. Informovala o tom v sobotu agentúra APA.
      

Zatkli 16-ročného Viedenčana, zverejňoval videá so strelnými zbraňami

Podľa vyjadrenia rakúskeho ministerstva vnútra okrem toho existujú náznaky, že mladistvý podozrivý „prinajmenej“ sympatizoval s radikálnou islamistickou ideológiou.
      Pri domovej prehliadke zaistila polícia ďalšiu pištoľ na poplašné náboje aj s muníciou, bojový nôž, mobilný telefón a niekoľko ďalších elektronických dátových nosičov, píše APA.
      Rakúsky rezort vnútra v sobotňajšom vyhlásení zároveň spresnil, že obvinený mladistvý na sociálnej sieti Instagram zverejnil viacero videozáznamov, na ktorých strieľa z ručnej zbrane z okna i v parku a zároveň oznamuje záujem o nákup ďalšej munície.

Išlo o slepú muníciu
      

Ako sa neskôr ukázalo, išlo o pištole na slepú muníciu, ktoré však vyzerali ako pravé strelné zbrane, informuje APA.
      Podľa vyšetrovateľov zverejnil podozrivý počas silvestrovskej noci ďalšie videá, pričom na jednom z nich v spoločnosti ďalšieho mladistvého mieril strelnou zbraňou na vzdialenú skupinu osôb.
      Po odhalení identity 16-ročného podozrivého ho polícia zadržala, keď sa nachádzal spolu s dvoma ďalšími mladistvými v ukradnutom aute s kradnutými poznávacími značkami. „V súčasnosti prebieha súdne vyhodnocovanie zaistených dátových nosičov s cieľom zozbierať akékoľvek súvislosti s radikálnymi islamizmom, ako aj vypátranie ďalších podozrivých,“ uviedlo rakúske ministerstvo vnútra. Zadržaný mladistvý zostáva predbežne vo väzbe, dodalo.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články