17 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Zásoby krvi sú podľa NTS stabilné, napriek tomu vyzýva ľudí, aby darovali krv

Zásoby krvi sú aktuálne stabilné, ubezpečila Národná transfúzna stanica (NTS) SR. Napriek tomu v reakcii na aktuálne dianie na Ukrajine vyzýva ľudí, aby prišli darovať krv. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NTS Martina Frigová.

„V dôsledku situácie na Ukrajine a najmä aj v dôsledku poklesu darcov krvi v súvislosti s COVID-19 vyzývame širokú verejnosť, aby každý kto je zdravý, prišiel darovať krv, aby sme boli schopní plynulo zásobovať nemocničné zariadenia aj v prípade kritických situácií,“ uviedla Frigová. Priblížila, že úlohou NTS je zabezpečovať zásobovanie nemocníc SR na základe ich objednávok pre pacientov.

Slovensko sa pripravuje na možnú potrebu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre migrantov prichádzajúcich z Ukrajiny. Ako informoval minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO), NTS má zabezpečiť krv a transfúzne lieky. Vyzval ľudí, aby v prípade, ak môžu, išli darovať krv.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články