0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Začala kampaň Študentská kvapka krvi, potrvá mesiac

Od pondelka sa začína 27. ročník pravidelnej kampane Slovenského červeného kríža (SČK) s názvom Študentská kvapka krvi. SČK takto pripomína neustálu potrebu dostatočných zásob krvi v zdravotníctve, ako aj fakt, že ľudia, ktorí darovanú krv potrebujú, sú odkázaní na dobrú vôľu pravidelných darcov krvi. SČK o tom informuje na svojej stránke.

Začala kampaň Študentská kvapka krvi, potrvá mesiac


      Študentská kvapka krvi sa tento rok začína 18. októbra a končí 19. novembra. „Počas roka pravidelne oslovujeme verejnosť a zdôrazňujeme dôležitosť bezpríspevkového darcovstva krvi. Rovnakú tému sa snažíme priblížiť vždy z iného uhla,“ vysvetlila generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová. Tentoraz je kampaň inšpirovaná piesňou od Zuzany Smatanovej – Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom.
      Vzhľadom na epidemickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu treba aj pri darovaní krvi dodržiavať prísnejšie opatrenia. Je potrebné si tiež prečítať aktuálne usmernenia k darovaniu krvi a informácie o mobilných odberových výjazdoch.
      „Ak už ste darcom alebo darkyňou krvi a poznáte niekoho, kto sa ešte darovať krv neodhodlal, povzbuďte ho. Podajte mu ruku a najbližšie môžete ísť darovať krv spolu,“ uviedla Rosiarová Kesegová.
      Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Kampaň Študentská kvapka krvi je zapísaná v registri ochranných známok Úradu priemyselného vlastníctva SR.

Zdroj: TASR

Prečítajte si tiež

Najnovšie články