18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Za propagáciu vojny hrozí 10 – 25 rokov až doživotie

Polícia v súvislosti s vojnou na Ukrajine upozorňuje občanov, že za propagáciu vojny hrozí 10 – 25 rokov až doživotie. Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia Policajného zboru sa bude primerane zaoberať vyhľadávaním takejto trestnej činnosti na internete.

TASR o tom informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.
      „Kto za krízovej situácie v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje či inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na desať až 25 rokov či trestom odňatia slobody na doživotie,“ poukazuje polícia na príslušný paragraf Trestného zákona.
      

Zároveň upozorňuje, že ak takéto konanie zistí, nekompromisne a rázne voči takýmto osobám zakročí. „A to aj za použitia špeciálnych jednotiek,“ podotkol Slivka.
      Jedným z prvých prípadov, o ktorom polícia v sobotu informovala, bolo vyhrážanie sa popravou prezidentke SR Zuzane Čaputovej pre momentálnu zahraničnopolitickú situáciu. Vyšetrovateľ NAKA začal vo veci trestné stíhanie a obvinil osobu P. K., ktorá vyhrážky zverejnila prostredníctvom videa na sociálnej sieti, za prečin nebezpečného vyhrážania. Polícia po páchateľovi vyhlásila pátranie.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články