9.8 C
Nitra
sobota, 1 apríla, 2023

Výzva prezidentke: Vyzvite vládu na podanie demisie, hovorí Fico

Prezidentka Čaputová včera (2.12.) požiadala premiéra Hegera, aby prijal zodpovednosť za to, v akom stave je naša krajina. Niekto by možno uveril, že to robí pre dobro Slovenska, no v jej prípade je dôvod zjavný – stráca pôdu pod nohami a zachraňuje svoje meno. Navyše jej gesto je nedôveryhodné aj preto, lebo len pred niekoľkými týždňami Slovenkám a Slovákom hovorila, ako sme pripravení na tretiu vlnu Covidu, hoci musela vedieť, pozerajúc na vládu, že pripravené nie je nič.

„Pani prezidentka, vy viete najlepšie, že úplne zbytočne žiadate premiéra Hegera, aby prijal zodpovednosť za rozpad štátu. Pán Heger je len bábkou a nevie urobiť nič. Za to, v akom stave je Slovensko, nesiete vy, pani Čaputová, stokrát väčšiu zodpovednosť ako pán Heger. Podporovali ste túto zločineckú vládu vo všetkom a na Sorosove pokyny ste ju chránili pred opozíciou, ako keby ste boli jednou z jej ministeriek. My sme Vám ponúkli riešenie a doručili sme Vám 600 tisíc podpisov na referendum o predčasných voľbách. Nemali ste ani odvahu ani vôľu dať ľuďom najdemokratickejšiu možnosť vybrať si novú vládu a referendum ste opäť na cudzí pokyn zmarili a chystáte sa mariť aj ďalšie. Buďte prezidentkou všetkých občanov Slovenska, nemôžete ignorovať obrovský záujem verejnosti na predčasných voľbách a doslova rekordnú nedôveryhodnosť vlády,“ vyzval prezidentku predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico.

Podľa neho Z. Čaputová musí prevziať zodpovednosť za to, že za premiéra a potom ničím neriadeného ministra financií vymenovala Igora Matoviča. Snáď aj dnes je na seba hrdá, keď vidí v národnej rade neakceptovateľné správanie sa tohto človeka. „Ak to neviete, čo je veľmi smutné, jediným východiskom pre Slovensko, ktoré je doslova vydierané psychiatrickým pacientom Matovičom a likvidované neschopnou vládou, sú predčasné voľby. Ak chcete dať ľuďom vianočný darček a aspoň trochu ich povzbudiť, vyzvite vládu na demisiu a na prijatie potrebnej zmeny ústavy, aby sa okamžite mohli konať predčasné parlamentné voľby,“ uviedol R. Fico.

Vláda oklamala celé Slovensko, klame ho ďalej a v každodennej práci potvrdzuje, že jej predvolebné sľuby boli len nástrojom na získanie moci, ktorú dnes hrubo zneužíva. Ľudia sú ožobračovaní, strácajú sa posledné prvky právneho štátu a demokracie. A prezidentka sa na to len nečinne pozerá, lebo jej úlohou bolo a je brániť túto zločineckú vládnu zostavu do posledného dychu. S obavami sa pozeráme na to, čo sa ešte môže stať, aká tragédia, ak ešte chvíľu budeme svedkami činnosti rozpadnutej vlády, ktorá nezvláda pandémiu, ignoruje zdražovanie a likviduje právny štát a demokraciu.

„Ubezpečujem Vás, pani prezidentka, že my v SMERe – SD si budeme na rozdiel od Vás plniť poslanie, na ktoré sme určení. Budeme dôslednou demokratickou ľavicovou opozičnou stranou chrániacou demokraciu, sociálny a právny štát. A budeme Vás chodiť budiť pred Váš palác, aby ste sa konečne začali správať ako hlava suverénneho štátu, Slovenskej republiky, a nie ako hovorkyňa Matoviča a cudzích záujmov,“ uzavrel Robert Fico.

YouTube video

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články