-2.2 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Vyšetrovateľ obvinil z prečinu týrania zvierat muža z okresu Senica

Majiteľovi z okresu Senica, ktorému uhynul pes na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy, môže hroziť v zmysle zákona za takéto konanie strata slobody až na dva roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Majiteľ si vyhliadol v lete štvorročného miešanca plemena Jack Russla a bígla na webovom bazári. „Psa si zobral na ubytovňu v Senici. Asi po mesiaci dostal výzvu, že pes s ním nemôže zdieľať spoločné priestory. Psa preto premiestnil do výbehu neďaleko Senice,“ uviedla Linkešová.
      Ako doplnila, pes z koterca utiekol a majiteľ ho napokon našiel v lese. „Dostal ho nepozorovane do priestorov mestského útulku a tam ho nechal ležať na oblečení na zemi. Psa našli až na ďalší deň pracovníci útulku a ošetrujúci veterinár konštatoval úhyn. Podľa pitvy bol pes v zlom fyzickom stave a uhynul na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy,“ informovala policajná hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články