-8.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Výrobca bazénov Reku-Slovakia chce vyrábať aj vo Voderadoch

Výrobca polykarbonátových bazénov Reku-Slovakia plánuje v priemyselnej časti obce Voderady v okrese Trnava postaviť výrobnú halu so zázemím a skladovacie haly pre hotové výrobky.

Ako uvádza v zámere pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, výrobné a skladovacie kapacity v terajšej prevádzke v Trnave mu už nepostačujú. Výšku investície odhaduje na 500 tisíc eur, výroba v nových priestoroch sa má začať už na budúci rok.

Spoločnosť Reku-Slovakia kúpila minulý rok vo Voderadoch od štátnej spoločnosti MH Invest za vyše 2,1 milióna eur pozemky s rozlohou viac ako 7 hektárov, ktoré boli pôvodne rezervované pre rozvoj Samsungu. Spoločnosť patrí nemeckej rodine Rengers, v Trnave pôsobí od roku 1994. Podľa portálu finstat.sk dosiahla v roku 2021 svoje rekordné výnosy vo výške takmer 20 miliónov eur a zisk na úrovni 2,6 milióna eur.

Výrobca bazénov mal v minulosti v Trnave problém s petíciou obyvateľov, ktorí sa sťažovali na zápach z výrobnej prevádzky. Spoločnosť zareagovala prísľubom investície do takého technického riešenia, ktoré malo zásadne znížiť produkciu emisií.

Výrobca bazénov Reku-Slovakia chce vyrábať aj vo Voderadoch
Voderady, foto: Peter Bútora, wikipedia

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články