20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Vyhodenie novinárov je popľutie sviatku slobody a demokracie, povedal Fico

R. Fico: Neexistuje väčšie opľutie štátneho sviatku slobody a demokracie, ako vyhodiť novinárov za to, že nechali odvysielať prejav opozičného politika.

Stojím tu symbolicky pred Slavínom, ktorý skrýva tisíce životov. Zomierali pod červenou zástavou s päťcípou hviezdou. A tú chcú teroristi histórie Slavínu vziať. Tak ako teroristi pravdy chcú zakázať opozícii hovoriť pravdu o Slovensku.

V Slovenskej televízii vyhodili celé vedenie spravodajstva tejto vraj verejnoprávnej televízie, lebo počas štátneho sviatku 17. novembra, naživo odvysielala môj príhovor na sneme najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany SMER – slovenská sociálna demokracia. Môj prejav bol vraj znepokojujúci.

ZUZKIN STĹPČEK: Svet obchádza strašidlo novoreči

Vážení priatelia, snívam alebo naozaj v kalendári vidím rok 2022 a nie normalizačný rok, napríklad 1977? Neexistuje väčšie opľutie štátneho sviatku slobody a demokracie, ako vyhodiť novinárov za to, že nechali odvysielať prejav opozičného politika.

Zaujímalo by ma, či to bola Čaputová alebo Matovič, kto volal včera s krikom šéfovi RTVS Machajovi a prinútil ho odkrágľovať celé vedenie spravodajstva. Presne pre toto som včera nahlas kričal ja, že mi je smutno, keď nemôžeme 17. november, štátny sviatok slobody a demokracie oslavovať, ale že musíme počas neho varovať, ratovať a protestovať, kde túto krajinu Sorosove deti ako Čaputová, za plnej asistencie vlády, za tri roky dostali. Ján Čarnogurský mal pred dvoma dňami úplnú pravdu. Demokracia na Slovensku funguje len vtedy, keď súhlasíte s duchovnými bezdomovcami, akou je naša prezidentka, členovia vlády a novinári typu Bárdyho, Vagoviča, Kerna alebo Tódovej a mnoho ďalších. Keď nesúhlasíte, beda s Vami, ako sa spieva v Lasicovej pesničke „…už Vám nepomôže ani zlomená halúzka.“

Dnes nám vládni politici a prezidentka, pretože nikto iný na krágľovanie vo verejnej televízii nemá mentálnu kapacitu, ukázali, ako si vážia slobodu, osobitne slobodu prejavu a ešte viac slobodu prejavu opozičného lídra. Čo sa nakoniec čudujem, veď za dve tlačové konferencie, na ktorých som s R. Kaliňákom hovoril pravdu o daňových zločinoch Matoviča a Kisku, nás chcú zatvoriť na 12 rokov, aby nám naveky zatvorili ústa. Z väzenskej cely sa totiž ťažko politicky oponuje… A že môj prejav na sneme bol znepokojujúci? Veď to, preboha, patrí k demokracii. To je základom demokracie. Aký mal byť? To som mal chváliť bláznov vo vláde a americkú slúžku v prezidentskom paláci?

Dnešný útok na vedenie spravodajstva RTVS kvôli môjmu prejavu na smene SMERU – slovenská sociálna demokracia je hanebný, je hrubým pošliapaním práva na slobodu názoru a prejavu, zodpovedá primitívnemu slniečkárskemu videniu sveta – kto nie je s nami, je proti nám. Táto nehanebnosť, tento nedemokratický vulgarizmus podobný eštebáckym a fašistickým metódam, vojde čiernym písmom do kroniky moderných slovenských dejín.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články