18.7 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Výdavky na triážne stany pri nemocniciach ZAPLATÍ štát

Výdavky na výstavbu a prevádzku triážnych stanov pri nemocniciach zaplatí štát. Ministerstvo zdravotníctva predpokladá, že budú fungovať pri 20 nemocniciach. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Opatrenie kabinet prijíma v súvislosti s výskytom variantu omikron.

„Postavením a následnou prevádzkou týchto stanov bude možné ochrániť urgentné príjmy, efektívnejšie triediť pacientov najmä formou antigénového testovania, zisťovaním osobnej a cestovateľskej anamnézy v jednom kroku, fyzikálne vyšetrenie lekárom a rýchlejšie poskytnúť zdravotnú starostlivosť a zároveň určiť vhodnú cestu pacienta, ktorý následne vyžaduje hospitalizáciu,“ argumentoval rezort zdravotníctva.

Minister vnútra má priebežne zabezpečovať výstavbu a prevádzku stanov na základe požiadaviek rezortu zdravotníctva. Náklady má vyčísliť do konca marca, minister financií ich má rezortu vnútra uhradiť do konca mája.
      Fungovanie triážnych stanov má byť prevažne zabezpečené študentmi medicíny a ošetrovateľstva, ktorí budú pracovať pod dohľadom lekára alebo sestry.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články