18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Vraždiaca dvojica z Martina: Odvolanie na Najvyššom súde bude 11. januára

Vraždiaca dvojica z Martina sa svoj definitívny verdikt dozvie už možno onedlho. Najvyšší súd (NS) SR vytýčil na 11. januára 2022 termín odvolacieho konania v prípade tohtoročnej brutálnej vraždy v Martine. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní zverejnenom na webe NS SR.
      Špecializovaný trestný súd (ŠTS) uznal v októbri Rudolfa D. a Milana J. vinných z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Rudolf D. dostal 24-ročný trest s maximálnym stupňom stráženia. Tiež trest prepadnutia veci a trojročný ochranný dohľad.

Milana J. poslal prvostupňový súd na 20 rokov nepodmienečne do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. Dostal tiež trest zhabania veci a dvojročný ochranný dohľad.
      Na dvojicu podal obžalobu špeciálny prokurátor Daniel Lipšic na začiatku júla. Prvé hlavné pojednávanie sa začalo 9. septembra. Na ňom sa dvojica mladíkov k činu priznala a chcela uzavrieť dohodu o vine a treste. To však špeciálny prokurátor odmietol. Pre hlavného aktéra Rudolfa D., v minulosti viackrát trestaného, požadoval doživotný trest odňatia slobody.

Vraždiaca dvojica z Martina: Odvolanie na Najvyššom súde bude 11. januára

Prípad brutálnej vraždy Jozefa z Dubového, ktorá sa stala vo februári tohto roka v blízkosti čerpacej stanice v Martine, začala riešiť okamžite Národná kriminálna agentúra (NAKA). Jeden z obvinených chcel podľa polície zistiť, „aké je to zabiť človeka“.
      Muži mali nadviazať náhodný kontakt s Jozefom, ktorého pod zámienkou popíjania alkoholu vylákali do priestorov opusteného krytu civilnej ochrany. Po krátkom rozhovore sa mali presunúť do vedľajšej miestnosti, kde mal poškodenému jeden z obvinených povedať, že je to jeho posledný deň a že zomrie.
      Poškodený utrpel mnohopočetné rany na tvári a časti hlavy a rôzne poranenia s krvnými podliatinami a odreninami po celom tele. Skončil s roztriešteným tvárovým skeletom. Veľké množstvo zranení rôzneho charakteru viedlo k jeho smrti.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články