11.5 C
Nitra
sobota, 1 apríla, 2023

Vo štvrtok bude snežiť najmä na západe, kde môže napadnúť do 25 cm snehu

Meteorológovia upozorňujú na sneženie najmä na západe krajiny. V celom Bratislavskom kraji, v okresoch Nitra, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica a Trnava platí počas štvrtka výstraha druhého stupňa pred snežením. Miestami tu môže napadnúť až do 25 centimetrov nového snehu. SHMÚ o tom informuje na svojej stránke.

Vo štvrtok bude snežiť najmä na západe, kde môže napadnúť do 25 cm snehu


      Výška nového snehu predstavuje podľa SHMÚ veľké nebezpečenstvo pre dopravu či pohyb osôb. „Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ varujú meteorológovia. Výstraha platí do piatku (10. 12.) do 3.00 h.
      Výstraha prvého stupňa pred snežením je na štvrtok vydaná pre okresy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Žilinskom kraji.      
      Meteorológovia vydali prvý stupeň varovania aj pred vznikom poľadovice. Varovanie sa týka Banskobystrického, Košického, Nitrianskeho a Prešovského kraja.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články