1.1 C
Nitra
piatok, 1 decembra, 2023

Vlani zbankrotované firmy zamestnávali 1 850 ľudí

Vlani zbankrotované firmy zamestnávali spoločne približne 1 850 ľudí. Ako ďalej vyplýva z analýzy spoločnosti Finstat, je to asi o 300 menej ako úpadcovia, ktorí skrachovali v roku 2021.

Všetky tri uplynulé pandemické roky však dramaticky zaostávajú za rekordom z roku 2019, keď koncom leta padol stredne veľký maloobchodný reťazec Kačka. Ten zamestnával približne 2 300 pracovníkov.

„Najväčší zamestnávateľ medzi lanskými úpadcami je odevný podnik Zornica Banko Fashion,“ dodáva Finstat. Ten desaťročia šil košele, blúzky a spodnú bielizeň, a v závode v Bánovciach nad Bebravou zamestnával približne tri stovky pracovníkov. V nepriaznivej finančnej situácii sa pritom ocitol už pred pandémiou, ktorá mu pomohla len nakrátko, keď sa preorientoval na výrobu antibakteriálnych rúšok. O polovicu menší zamestnávateľ je rožňavská eng power, ktorá montovala a opravovala technologické celky.

Až polovica firiem, ktoré v roku 2022 skrachovali, nezamestnávala nikoho. Často ide podľa Finstatu o prázdne, roky neaktívne eseročky, bez majetku, ktoré sa do bankrotu poslali samé, alebo ich doň dotlačili daňové úrady.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x