-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Vlak v sobotu symbolicky rozvezie po Slovensku Betlehemské svetlo

Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) v sobotu (18. 12) symbolicky rozvezie po Slovensku Betlehemské svetlo. Vzhľadom na pandemickú situáciu si ho ale nebude možné na jednotlivých staniciach a ani vo vlaku odpáliť. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Betlehemské svetlo bude prevážať rýchlik, ktorý spolu so skautmi vyrazí v sobotu o 10.30 h z Bratislavy do Košíc. „V ZSSK si vážime skutočnosť, že už 32 rokov sme hrdým partnerom Slovenského skautingu, ktorý podporujeme pri preprave Betlehemského svetla vlakmi po celej krajine, a to aj napriek nepriaznivej situácii, ktorú zažívame už druhý rok,“ povedal predseda predstavenstva ZSSK Roman Koreň.

Slovenskí skauti si svetlo prevzali od rakúskych kolegov v sobotu (11. 12.). „Skauti majú radi výzvy a priniesť Betlehemské svetlo v čase pandémie je bezpochyby jednou z nich,“ uviedol koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku Marián Suvák. Betlehemské svetlo skauti postupne distribuujú po Slovensku, aby bolo dostupné v čo najviac mestách.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, skaut.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články