3.2 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Vladimír Lengvarský: Zdravotníci zažívajú neprijateľné situácie

Slovenskí zdravotníci zažívajú situácie, ktoré sú už neprijateľné. V utorok to po návšteve najväčšej slovenskej nemocnice, Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Niektoré veci sú pre neho „nepredstaviteľné“.
      „Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa o našich pacientov starajú, či sú to lekári a sestry v nemocniciach, v ambulanciách, príslušníci záchranných zdravotníckych služieb, epidemiológovia, laboranti a všetci tí, ktorí denno-denne bojujeme za zachovanie funkčnosti zdravotníckeho systému a za to, aby sa naše zdravotníctvo mohlo znovu nadýchnuť, a takisto celý štát,“ zhodnotil.

Lengvarský však na otázky, či v stredu (24. 11.) na rokovanie vlády príde s návrhom na lockdown, neodpovedal. Rovnako tiež nechcel informovať o výsledkoch rokovaní s koaličnými partnermi.
      Riaditeľ UNB Roland Schaller po návšteve prezidentky Zuzany Čaputovej a ministra zdravotníctva povedal, že si ich podporu vážia. Pripomenul, že personál nemocnice tvoria matky a živitelia rodín, ktorí sa musia starať aj o svoje vlastné rodiny. Poďakoval im za ich  prácu.

Zdroj: TASR

Foto: TASR NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články