14.1 C
Nitra
nedeľa, 25 septembra, 2022

Vianočnou poštou prišli desaťtisíce pozdravov zo Slovenska i zahraničia

Ježiškovi poslalo Vianočnou poštou list 73.750 detí, ďalších 32.000 mu v adventnom období adresovalo pohľadnicu prostredníctvom internetovej aplikácie. „Deti si okrem hračiek, školských potrieb, mobilov, tabletov či živých zvieratiek želali aj zdravie a skončenie sa covidového obdobia,“ priblížila obsah listov a pozdravov Ježiškovi hovorkyňa Slovenskej pošty (SP) Iveta Dorčáková.

Deti na Slovensku poslali 70.760 listov, v 158 prípadoch boli korešpondentmi nevidiace deti. Zo zahraničia prišlo 2810 pozdravov zo 41 krajín, najviac z Taiwanu (1541), Ruska (275), Českej republiky (189), Hong Kongu (130) a Japonska (99). „Ježiško tento rok odpisoval aj v maďarčine, a to na 196 listov,“ dodala Dorčáková.
      Priblížila, že Vianočnou poštou posielali deti aj sladkosti, ručne vyrobené suveníry, hračky, ale aj niekoľko metrov dlhé listy. Najdlhší list meral viac ako 70 metrov a poslali ho deti zo základnej a materskej školy Teplý Vrch. Vianočnou poštou doručili i 923 detských kresieb. „Odborná porota spomedzi nich vyberie tie, ktoré sa už tradične stanú námetom vianočnej poštovej známky 2022,“ upozornila hovorkyňa SP.

Cieľom Vianočnej pošty je nielen šíriť radosť a dobré posolstvá, ale aj podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie. Za obdobie fungovania projektu prišlo na adresu 999 99 Ježiško do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, už približne 2,2 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, bratislavskykraj.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články