20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Vianočné stromčeky i tento rok potešia deti z desiatok rôznych zariadení

Štátni lesníci odštartovali v piatok v poradí 18. ročník projektu Stromček pod stromček, v rámci ktorého rozdajú vianočné stromčeky do desiatok rôznych zariadení zameraných najmä na pomoc deťom. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR Marína Debnárová.

Prvý vianočný stromček spoločne s darčekmi odovzdali lesníci detskému domovu v obci Moštenica v okrese Banská Bystrica. Centrum pre deti a rodiny Potôčik poskytuje starostlivosť 40 deťom.
      „Strom ako taký, a vianočný o to viac, je skutočnou prírodnou krásou. Náš podnik vníma s pochopením životné osudy tých najmenších a snaží sa im spríjemniť sviatočné dni,“
uviedol generálny riaditeľ Lesov SR Tibor Kőszeghy.
      Okrem rozdania vianočných stromčekov chcú Lesy SR aktivitou upozorniť aj na dôležitosť ekologického prístupu k prírode. Stromčeky venované zariadeniam totiž vždy pochádzajú z ich blízkeho okolia a neputujú k adresátom stovky kilometrov. Do projektu sa tak zapájajú lesníci naprieč celým Slovenskom.

„Ide prevažne o smreky, niekedy aj borovice, ktoré vozíme do rôznych typov zariadení nielen v Prešove, ale aj vo Svidníku či Spišskom Hrhove. Každoročne tak potešíme ich klientov,“ zhrnul riaditeľ Odštepného závodu Prešov Martin Vanous.
      Vianočné stromčeky darované v rámci projektu Stromček pod stromček vznikajú pri manažovaní lesa v procese jeho formovania označovanom ako výchova porastov. V lokalitách s väčším rozšírením ihličnatých lesov ich štátny podnik okrem detských domovov rozdáva aj do iných sociálnych zariadení.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, stova.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články