-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Vianočné medovníčky a medovníkový domček

K vianočnému pečeniu nikdy nemôžu chýbať medovníky, sú takou neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Pečenie a zdobenie medovníkov sú výbornou zábavou aj pre menšie detičky, rozhodne ich zapojte do vianočného pečenia 🙂

Vianočné medovníčky a medovníkový domček
Gazdinky a pekárky, prajem vám radostné pečenie, málo stresu a viac pohody, spokojnosti a v harmónii si užite vianočné sviatky. Silvia a Viki

Vytvorila som pre vás tentokrát skvelý recept s pohánkovou múkou v kombinácii so špaldovou múkou. Majú perfektnú chuť a navyše sú medovníky po upečení ihneď mäkké a vydržia vám skutočne dlho v uzavretej nádobe s kúskom jablka. Ak chcete zaexperimentovať, skúste pridať do druhej dávky kakao.

Gazdinky a pekárky, prajem vám radostné pečenie, málo stresu a viac pohody, spokojnosti a v harmónii si užite vianočné sviatky.

Vianočné medovníčky a medovníkový domček
Vianočné medovníčky

Doba pečenia/ 180°C, 9 – 10 minút

Suroviny/Cesto

200g pohánková múka

300g hladká  biela špaldová múka

150g kvalitné maslo

50g kokosový cukor

3ks vajíčka

1čl jedlá sóda

1čl prášok do pečiva bez fosfátu

1čl cejlónska škorica

2čl peníkové korenie

3PL veľké lyžice medu

Vianočné linecké hviezdičky

Postup

Zo surovín si vypracujeme cesto, maslo rozpustíme. Ja si pomáham kuchynským robotom a potom cesto ešte v rukách premiesim. Zabalené do fólie dáme do chladničky na 5 až 6 hodín.

Cesto si vždy vyvaľkám medzi dvoma papiermi na pečenie alebo používam silikónovú podložku. Vykrajujeme perníky a dáme piecť na 180°, 9 – 10 minút, záleží od rúry. Po vytiahnutí z rúry perníčky potrieme rozšľahaným vajíčkom, aby sa nám pekne leskli. Ja som sa odvážila upiecť aj medovníkový domček, v tom prípade si musíte ešte jedno cesto pripraviť. 

Vianočné medovníčky a medovníkový domček
Medovníkový domček

Príprava domčeka je skutočne náročnejšia, ale ten výsledok bol veľmi krásny a nezabudnuteľný pri tvorení s mojou dcérou. Medovníky sú ihneď po upečení mäkké a v uzavretej nádobe vám vydržia dlhší čas. 

S láskou k pečeniu Silvia  

Sledujte ma aj na instagrame, dozviete sa viac.  

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články