20.9 C
Nitra
streda, 25 mája, 2022

Veronika Remišová: Schválenie dohody s USA sa stalo súčasťou boja o BUDÚCNOSŤ Slovenska

Schválenie dohody o obrannej spolupráci s USA sa stalo súčasťou boja o budúcnosť a charakter Slovenska. Vyhlásila to predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová v reakcii na schválenie zmluvy v Národnej rade (NR) SR. Jej strana výsledok hlasovania víta.

Remišová pripomenula, že zmluvu už v minulosti iniciovali predstavitelia Smeru-SD a mimoparlamentného Hlasu-SD, ktorí podľa nej v súčasnosti dohodu zneužívajú na klamstvá a rozoštvávanie občanov. „Z témy uzatvorenia obrannej dohody sa tak stala súčasť boja o demokratický a právny štát. V tejto chvíli je zrejmé, že Slovensko podobne ako v ére Vladimíra Mečiara čaká existenčný zápas o jeho ďalšie smerovanie a charakter,“ uviedla.

Remišová opäť perlila, podala si ju Laššáková. A komentáre Slovákov ju nešetrili tiež!

V súvislosti s hlasovaním poslancov Sme rodina Remišová poznamenala, že od koaličných partnerov očakáva strana Za ľudí principiálne postoje, najmä v otázkach súvisiacich s charakterom a smerovaním Slovenska. „Pre mňa je dôležitý postoj poslancov strany Za ľudí, ktorí majú principiálne postoje a hodnoty a nemenia ich podľa toho, ako fúka vietor. Ukázalo sa to aj pri voľbe generálneho prokurátora, kde jediná strana Za ľudí generálneho prokurátora nevolila,“ reagovala pre TASR Remišová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články